Na co zbieramy?

zajęcia w kombinezonie AdeliNaszym marzeniem jest wyjazd na turnus rehabilitacyjny do Euromedu w Mielnie, którego koszt wynosi ok.13 tyś. złotych.

28 dniowy turnus rehabilitacji obejmuje zajęcia terapeutyczne 6 dni w tygodniu,  niedziela jest dniem odpoczynku]  4-5 godzin dziennie.  Zajęcia w kombinezonie Adeli- 90-120 minut dziennie [ długość terapii zależy od zaleceń lekarza bądź terapeutów, biorąc pod uwagę stan pacjenta, diagnozę, itp.]

www.euromed.pl

 

Kacper w NF-Walker podczas rehabilitacjiZbieramy też na urządzenie pionizujące do nauki chodu NF-Wallker, w którym synek samodzielnie się porusza,a jego koszt to ok. 30 tyś. złotych.

NF-Walker umożliwia dzieciom nie tylko poruszanie się, lecz stwarza również warunki do stania, chodzenia, począwszy od małych ruchów stóp i nóg, aż do samodzielnego chodzenia. Dzieci mogą nad tym samodzielnie pracować, a wraz z rozwojem stają się coraz bardziej aktywne. (Tekst pochodzi ze strony www.eo-function.pl)

www.eo-funktion.pl

 

Pływanie z delfinamiBardzo chcielibyśmy spotkać się również z delfinami, bo to niezwykła terapia dla chorych dzieci i bardzo potrzebna.

Delfinoterapia jest wyjątkową formą terapii z  wielu powodów, min. ćwiczenia w wodzie relaksują, odprężają i wyciszają, przyspieszają rehabilitację ruchową. 

www.dolphinassistedtherapy.com